W Afryce, jak w dzieciństwie, wszystko jest ogromne i intensywne: jeśli upał, to nie do wytrzymania, burze nie mają końca, a deszcz to nie krople, tylko ściana wody. Potężne, fascynujące, przerażające. I ta przestrzeń! Otwarty horyzont i niekończące się niebo. Beata Lewandowska-Kaftan z charyzmą i niezwykłym wyczuciem oprowadza nas po najciekawszych zakątkach Afryki i w bardzo osobisty sposób opowiada historie ludzi i miejsc. Każdy odwiedzany region to osobny świat z odmienną kulturą, wierzeniami, obyczajami. By go poznać, warto być blisko ludzi. Dlatego wybierzemy się na gwarne targowiska, do warsztatów mistrzów rękodzieła, na tradycyjne tańce i do domów afrykańskich przyjaciół, gdzie skosztujemy miejscowych potraw i wspólnie pomuzykujemy. Maleńką cessną polecimy nad niedostępnymi rejonami i dane nam będzie zobaczyć Ziemię oczami Adama i Ewy. Pokołyszemy się w rytm saharyjskiego bluesa, posłuchamy dźwięków malijskiego bębna djembe i popróbujemy mocnej masajskiej tabaki zrobionej z tytoniu i… krowiego łajna. Podróże po tym kontynencie są jak wędrówki przez odmienne światy. Wielość Afryk jest fascynująca, a tradycja w zaskakujący sposób miesza się z nowoczesnością. Podróżnik przybywający tu po raz pierwszy może mieć wrażenie, że dotarł na koniec znanego mu świata. Najlepszymi przewodnikami są napotkani w drodze ludzie. Opowiedziane przez nich historie, wspólnie przeżyte chwile i emocje uchylą drzwi i choć na moment pozwolą odrzucić nasz europejski punkt widzenia. Wtedy zaczniemy widzieć i rozumieć. Afrykańskie lekcje są bezcenne, choć bywają gorzkie. Przypomną o dawno zapomnianym życiu tu i teraz, o potrzebie drugiego człowieka i konieczności dzielenia się, o pokorze wobec losu. A jeśli będziemy otwarci i uważni, pokażą, jak bardzo my ludzie – mimo pozornych różnic – jesteśmy do siebie podobni. I że najpiękniej podróżuje się nie z punktu do punktu, ale od człowieka do człowieka.
Beata Lewandowska-Kaftan – z wykształcenia geograf, z zawodu wydawca, z zamiłowania – kobieta w podróży. Przez ponad 30 lat pracowała dla szacownych oficyn polskich i międzynarodowych koncernów wydawniczych. 15 lat temu zakochała się w Afryce od pierwszego wejrzenia i wciąż tam wraca – jak do domu. Podróżowała po Kenii, Tanzanii i Zanzibarze, Ugandzie, Etiopii, Namibii, Botswanie, Zimbabwe, Mali i Burkina Faso. Zafascynowana Afryką, postanowiła o niej pisać. Sukces pierwszej książki, Afryka jest kobietą, zachęcił ją do napisania następnej – o Zanzibarze, sercu niezwykłego świata Suahili. Zaczyna się od zachwytu. Oczy chłoną intensywne kolory kobiecych kang łopoczących na wietrze. Po horyzont ciągną się niemożliwe odcienie błękitu, turkusu, szmaragdu. Nos chciwie podąża za smużkami nieznanych zapachów, a stopy, wreszcie wolne, nurzają się to w bieli, to w błękicie. I jeszcze boski smak mango rozgrzanego słońcem… Potem pojawia się zadziwienie. To tak, jak gdyby podróżować przez pół świata. Jednocześnie przez Afrykę, Indie, Arabię, daleką Azję, starą Persję. A przecież zaledwie krążysz po uliczkach starego, kamiennego Stone Town. Zaledwie wędrujesz białymi plażami wzdłuż rybackich wsi nad oceanem. Gdzie właściwie jesteś? Dobry los, ciekawość, przyjaciele – cokolwiek przywiodło cię na Zanzibar, trafiłeś do raju. Jak przed wiekami żeglarze i kupcy, których łodzie i statki docierały tu niesione monsunem. Wymieszały się smaki, zapachy, stroje, zwyczaje, wierzenia i języki. I powstał klejnot – kultura Suahili. Nie starczy życia, by ją poznać w pełni. Ale warto szukać, dotykać, oglądać, smakować. Odkrywać skarby Zanzibaru, serca świata Suahili.
Piszę ładnie i poprawnie, to znaczy – czytelnie i z sensem! Zeszyt zawiera wiele różnych ćwiczeń związanych z wyrazem i zdaniem, m.in. układaniem zdań z rozsypanek oraz w ciągi przyczynowo-skutkowe. Uczeń poznaje zdrobnienia i zgrubienia, wyrazy przeciwstawne i bliskoznaczne, związki frazeologiczne i przysłowia. Są tu wskazówki, jak formułować różne formy wypowiedzi, takie jak zawiadomienie, ogłoszenie, wywiad, list, notatka do kroniki, opis, opowiadanie. Urozmaiceniem są naklejki zaproponowane do niektórych poleceń naklejki. „Galeria możliwości” to seria uzupełniająca podręczniki do nauczania początkowego.
Takiego podręcznika jeszcze nie było. Jego autorka, zmarła 15 czerwca 2018 r. Beata Lewandowska, była Człowiekiem z zaciętością pogłębiającym własną wiedzę, z oddaniem pomagającym niedosłyszącym i niesłyszącym kandydatom na kierowców, szkolącym doskonałych instruktorów nauki jazdy oraz egzaminatorów. - Kandydaci na instruktorów nazywali ją Mamuśką z powodu serca, jakie im okazywała. Kochała ludzi... - tak ją wspominano. Pracowała i działała z pasją, którą potrafiła zarażać innych. Tę pasję i życzliwość znajdą Państwo na łamach tej książki. Autorka miała głęboką wiedzę i wieloletnie doświadczenie w pracy instruktora nauki jazdy i egzaminatora. Stworzyła podręcznik ważny merytorycznie, udzieliła wielu praktycznych rad, odpowiedziała na niemało pytań. Dziś, gdy środowisko szkoleniowców nauki jazdy podejmuje konkretne działania dla poprawy swojego wizerunku, jakości i warunków pracy. Beacie zabrakło czasu, aby w książce pomieścić dwa ostatnie zaplanowane rozdziały: Szkolenie i egzaminowanie jako proces dydaktyczny oraz Etyka w szkoleniu i egzaminowaniu. O dopełnienie w zakresie tematyki pierwszego z nich poprosiliśmy znanego psychologa transportu, Andrzeja Markowskiego. Problemy dotyczące etyki czekają na analizę i opisanie.
CD-ROM do klasy 1 dopasowano tematycznie do podręcznika do zajęć komputerowych.Uczeń znajdzie tu dodatkowy materiał, który został podzielony na dwa zestawy ćwiczeń. W zestawie zatytułowanym Szkoła zamieszczono ćwiczenia do wykonania podczas danej lekcji dzięki nim uczniowie doskonalą umiejętność posługiwania się narzędziem, które poznali w czasie zajęć. Zabawa i edukacja to zestaw zabaw edukacyjnych do wykorzystania na lekcjach powtórzeniowych lub pod koniec zajęć np. jako nagroda za poprawnie wykonanie wszystkich obowiązkowych zadań.
Tytuł wchodzący w skład serii publikacji dodatkowych do cyklu „Kalejdoskop ucznia”, których celem jest ćwiczenie głównych umiejętności w kl. 1–3, takich jak czytanie, pisanie i liczenie. Publikacje mają poszerzać i pogłębiać wiedzę oraz umiejętności uczniów. Mogą być wykorzystane do zadawania pracy domowej lub jako materiał dodatkowy (uzupełniający) do wykonywania przez uczniów ćwiczeń w trakcie zajęć w szkole. Celem zeszytu jest przede wszystkim ćwiczenie poprawnego pisania i umiejętności językowych (z gramatyki, stylistyki, ortografii – na poziomie dziecka w kl. 2). Zostają wprowadzone też różne formy gatunkowe. Ćwiczenia są ułożone według zagadnień opisanych w żywej paginie: • Alfabet, • Litera, głoska, sylaba, wyraz, • Zdanie, • Wyrazy bliskoznaczne, przeciwieństwa, neologizmy, palindromy, • Zdrobnienia, zgrubienia, • Rodzina wyrazów, • Związki frazeologiczne, przysłowia, powiedzenia, • Rodzaje zdań, rozwijanie zdań, • Odpowiedzi do pytań, układanie pytań do zdań, • Części mowy (rzeczownik, czasownik, przymiotnik), • Ortografia, • Plan wydarzeń, • Ciąg przyczynowo-skutkowy, • Krótkie formy wypowiedzi (życzenia, zaproszenie, ogłoszenie), • Opis, • List. Zróżnicowane typy ćwiczeń ze szczególnym uwzględnieniem doskonalenia umiejętności kształtnego, czytelnego, poprawnego pisania: łączenie wyrazów i fragmentów zdań, rebusy, szyfrowanki, diagramy, uzupełnianie zdań, przepisywanie wyrazów i zdań, kończenie zdań, rozwijanie zdań, układanie odpowiedzi do pytań, tworzenie pytań do zdań i obrazków, tworzenie samodzielnej pisemnej wypowiedzi do obrazków lub na zadany temat. Na końcu zeszytu blok ćwiczeń ortograficznych. Uatrakcyjnieniem ćwiczeń są nalepki.
Nowe zeszyty ćwiczeń Matematyka 2001 w wersji papierowej oraz elektronicznej na wsipnet.pl to najlepszy sposób na skuteczne przygotowanie do egzaminu gimnazjalnego w nowej formule. Zeszyty są ściśle związane z podręcznikiem i zawierają zadania typu egzaminacyjnego odnoszące się do konkretnych wymagań nowej podstawy programowej. W klasie drugiej polecamy dwa zeszyty ćwiczeń. Zeszyt ćwiczeń. Część 1 obejmuje tematykę 14 pierwszych modułów podręcznika. Każdemu ćwiczeniu przypisano jeden z trzech stopni trudności. Zeszyt zawiera plansze, do których odniesienia zamieszczono w podręczniku. W drukowanym zeszycie ćwiczeń znajduje się kod dostępu do elektronicznej wersji zeszytu na wsipnet.pl. Po zalogowaniu się na stronie wsipnet.pl uczniowie mogą w trybie treningu rozwiązywać ćwiczenia online, otrzymując od razu wynik. Numer wydania: III
Nr aprobaty: 18/6/2011 Numer wydania: III Podręczniki do klasy 3. proponują uczniom wybór utworów poetyckich, tekstów współczesnej literatury oraz klasyki dziecięcej, a także krótkich form użytkowych podejmujących różnorodną tematykę. Podobnie jak w klasie 2 zawierają stałe bloki: „Galeria malarstwa”, „Jak zrobić…”, „Warto wiedzieć”, „Kącik badacza”, „Lubię czytać”. Znalazły się w nim również nowe kąciki, takie jak: „Tajemnice ludzkiego ciała”, „Nasza kronika”, „Części mowy”.
Bonito
O nas
Kontakt
Punkty odbioru
Dla dostawców
Polityka prywatności
Załóż konto
Sprzedaż hurtowa
„Dobre chwile” – recenzje
Nowości z ostatniego tygodnia
Bestsellery
Zapowiedzi
Promocje
Wyprzedaż
Koszty dostawy
Regulamin zakupów
Regulamin kart podarunkowych
Rabat