Bonito
O nas
Kontakt
Punkty odbioru
Dla dostawców
Polityka prywatności
Załóż konto
„Dobre chwile” – recenzje
Nowości z ostatniego tygodnia
Bestsellery
Zapowiedzi
Promocje
Wyprzedaż
Koszty dostawy
Regulamin zakupów
Regulamin kart podarunkowych
Rabat
Książka znakomicie ilustruje stan ludzkiego ducha, rozsypanej ludzkiej psychiki po śmierci bliskiego człowieka. W przejmujący, choć jednocześnie rzeczowy sposób przedstawia kolejne etapy żałoby, wskazując sposoby radzenia sobie z nimi. Oczywiście nie samodzielnie ból po odejściu najbliższych jest tak przemożny, że bez pomocy innych ludzi jego pokonanie jest niemożliwe. Jednak pomoc musi być mądra. Autor radzi, w jaki sposób towarzyszyć osobie dotkniętej tą bolesną stratą.
Wzruszająca opowieść o wyjątkowych, opartych na szacunku, zaufaniu i przyjaźni, relacjach dwóch odważnych kobiet synowej i teściowej. Dramatyczne wydarzenia przybliżają je do siebie. W czasach, kiedy kobieta całkowicie zależała od mężczyzny, podejmują one decyzje dotyczące ich przyszłości. Rut, dzięki miłości i trosce Noemi, przechodzi proces przemiany. Pokonuje żałobę i bezsilność i wychodzi naprzeciw szczęściu. Przez tę budzącą nadzieję historię ks. Paśnik udowadnia, że wszystko, czego doświadczamy, nie dzieje się przypadkiem. Kiedy zawierzymy Bogu, nawet cierpienie, porażka, strata mają swój sens i mogą stać się źródłem, z którego wypływa błogosławieństwo.
W Roku Świętego Józefa nie mogło zabraknąć wyjątkowej książki o tej postaci. Takiej, jakiej jeszcze nie było! Książki dla każdego mężczyzny, która nie będzie obowiązkiem a stanie się przyjemnością! Autor swoim talentem literackim i niezwykłą wrażliwością duchową bardzo realistycznie przenosi nas w sam środek życia w Nazarecie, gdzie młody mężczyzna zakochuje się w urokliwej dziewczynie. Co dzieje się dalej? Na pewno wiele odsłon z ich życia zobaczymy pierwszy raz. O ile w Biblii Józef milczy i jest na drugim planie, a tradycja zrobiła z niego starca, o tyle u ks. Paśnika jest on przystojnym, pomysłowym, energicznym bohaterem, obdarzonym poczuciem humoru. I to bohaterem w potrójnym znaczeniu: mężczyzny, męża i ojca. Książkę czyta się jednym tchem. I choć wydaje się, że historię Świętej Rodziny znamy na wylot, to powieść ks. Paśnika trzyma nas w napięciu, rozczula, czasem rozśmiesza, a często daje do myślenia, zwłaszcza mężczyznom. Jakbyśmy poznawali zwyczajne-niezwyczajne życie rodziny Józefa, Miriam i Jezusa po raz pierwszy.
Judasz to książka dla każdego, kto szuka odpowiedzi na ważne, egzystencjalne pytania. Jest to kolejna publikacja cenionego autora – księdza Arkadiusza Paśnika. Jak w krainie ciemności zapalić płomyk światła? Jak karmić umierającą z głodu nadzieję? Jak dźwigać cierpienie? Judasz to opowieść o Bogu, który kocha bezgranicznie i o człowieku, który nie potrafi Bogu zaufać. Towarzysząc Judaszowi, przekonujemy się, że granica między dobrem a złem jest bardzo cienka i zbłądzić.
Ludzkie historie uchwycone mistrzowsko w tej książce przez ks. Arkadiusza Paśnika i zatrzymane w kadrze to zarazem zaproszenie czytelnika w niezwykłą podróż. Wymagającą, pełną wybojów i zakrętów, ale niezwykle prawdziwą, szczerą i zachwycającą wielobarwnością odczuć i emocji. Pełną znaków zapytania, a zarazem nasuwających się wprost odpowiedzi, chociaż zagubionych w pędzie codzienności. Pokazującą, na czym polega istota życia, jak żyć, kim jest człowiek. Książka ta to doskonała lektura dla wszystkich stawiających pytania i poszukujących Prawdy. Ks. Arkadiusz Paśnik – kapłan archidiecezji lubelskiej (święcenia przyjął w 1995 r.), proboszcz parafii pw. św. Michała Archanioła w Lublinie, kanonik. Autor opublikowanych przez Edycję Świętego Pawła książek: Obietnica, Znamię, Dar, Lęk i Miłość
Niezwykła książka bestsellerowego autora Edycji Świętego Pawła, ks. Arkadiusza Paśnika. Tym razem ks. Paśnik oddaje nam do rąk dziennik podróży w głąb ludzkiej natury z krótkimi cytatami Viktora Frankla. Autor Obietnicy, Znamienia, Daru, Lęku, Miłości i Życia zabiera nas na niebezpieczną wyprawę w nieznane, której celem jest nie tylko znalezienie odpowiedzi na pytanie, kim jest człowiek, ale i prawdy o nas samych. Człowiek to historie kilkunastu osób z różnymi problemami i głodami, które z pomocą Bożą odnajdują właściwe dla siebie rozwiązanie. Książka prowokuje do przemyśleń i zachęca do zmian, dlatego jej zakończenie dla każdego z nas jest inne.
Książka ks. Arkadiusza Paśnika to autobiograficzny dziennik jego pielgrzymki do Ziemi Świętej. Autor łączy drogę po miejscach świętych z drogą po najbardziej intymnych obszarach ludzkiej psychiki. W swojej niezwykłej wędrówce szuka odpowiedzi na najważniejsze ludzkie pytania: Co jest przyczyną lęku? Dlaczego Bóg dopuszcza cierpienie? Czym jest miłość? Jaka jest relacja miłości do lęku? Książka napisana w sposób niezwykle autentyczny i szczery może pomóc współczesnemu człowiekowi w zachowaniu ludzkiej godności i najwyższych wartości w świecie cierpienia, lęku, przemocy i niepokoju
Wyjątkowe rozważania drogi krzyżowej, których inspiracją stała się „Golgota Jasnogórska Trzeciego Tysiąclecia” Jerzego Dudy-Gracza, wybitnego polskiego malarza. Cykl obrazów, który składa się z XVIII stacji, znajduje się na piętrze Kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze. Ksiądz Arkadiusz Paśnik proponuje rozważania, dzięki którym w niecodzienny sposób możemy przeżyć drogę krzyżową. Zaprasza do pochylenia się nad polską Golgotą. Nad Męką Pana Jezusa w ojczyźnie, w Kościele. Czytelnik towarzyszy Panu w drodze krzyżowej, kontemplując reprodukcje obrazów i zagłębiając się w rozważania mające żywe odniesienie do dzisiejszej rzeczywistości. Powierza Bogu swoje troski, cierpienia, swoje krzyże. Zadaje sobie pytania o sens człowieczeństwa, wypełnianie testamentu Jezusa z krzyża. Głębokie, poruszające słowa pobudzają do refleksji nad sobą, własnym postępowaniem. Pozwalają zweryfikować relację z cierpiącym Chrystusem, z drugim człowiekiem. Uczą godności i pokory. Autor zachęca, by z Chrystusa czerpać siłę, być wiernym w życiu i powołaniu, kochać tu i teraz, wyjść cierpiącemu Jezusowi naprzeciw, bronić godności drugiego człowieka.
Dworzec. Ktoś przeraźliwie krzyczy. Jacyś ludzie o twarzach upiorów chwytają moje rodzeństwo i wrzucają do bydlęcych wagonów. Na peronie leży w kałuży krwi noworodek. Malutka dziewczynka, córeczka naszych sąsiadów. Wszystko płonie. Z głośników słychać przeraźliwe słowa: ,,Stacja Sybir". Uderza we mnie tłum ludzkich szkieletów. Spadam na szyny. Pragnę uciec przed pędzącym pociągiem, który jest coraz bliżej i bliżej. Ciało odmawia posłuszeństwa. Paraliżuje mnie strach. Gwizd maszyny wyrywa mnie ze snu. Jeszcze słyszę wycie ludzi i pociągu, jeszcze widzę krew i twarze demonów. Wracam z piekła, które wciąż żyje w moich snach. Mówię sobie: Już dobrze, to tylko sen, zły sen. Znów zasypiam, śnię głód, którego ,,tam" doświadczyłam. Budzi mnie mój własny krzyk. Już nie zasnę tej nocy. Będę do świtu palić światło, będę czytać, będę się modlić. Będę złościć się na samą siebie, że po sześćdziesięciu latach wciąż boję się ciemności. Dlaczego nie potrafię otrząsnąć się z przeszłości Tak rozpoczyna się historia Heni, która pewnej zimowej soboty 1940 roku została brutalnie wyrwana z domu i z dziewczęcych marzeń o pięknym życiu. Ludzie o twarzach upiorów przepędzili ją przez kolejne stacje życia, coraz dalej i dalej od rodzinnych stron, a potem i od tych, których kochała. Co ją trzymało przy życiu? Jak w miejscu, w którym bliżej ludziom do śmierci niż do życia, można poznać prawdziwą miłość? Czy obietnice, które złożyła na tej nieludzkiej ziemi, udało się wypełnić? Dlaczego ta historia dziś powraca i znów budzi tyle emocji Książka wydana pod patronatem Instytutu Pamięci Narodowej.
Dwustronna książka pozwoli odkryć tajemnice Różańca w życiu każdej współczesnej kobiety i każdego współczesnego mężczyzny. Sprawi, że modlitwa będzie przyjemnością, a nie obowiązkiem. Teksty przygotowane osobno dla kobiet przez s. Annę Pudełko oraz osobno dla mężczyzn przez ks. Arkadiusza Paśnika to nowość w podejściu do rozważań różańcowych. Rozważania mają charakter duchowy, biblijny, ale w ujęciu współczesnym, zrozumiałym dla każdego i uwzględniającym różnice psychologiczne. Wymagają sięgnięcia do własnej historii życia i być może poczynienia w nim większych zmian! Pozycja nie tylko na październik. Aktualna cały rok, a nawet całe życie.