Bonito
O nas
Kontakt
Punkty odbioru
Dla dostawców
Polityka prywatności
Załóż konto
„Dobre chwile” – recenzje
Nowości z ostatniego tygodnia
Bestsellery
Zapowiedzi
Promocje
Wyprzedaż
Koszty dostawy
Regulamin zakupów
Regulamin kart podarunkowych
Rabat
Dzieci są z natury spostrzegawcze. Uwielbiają się przyglądać, wyszukiwać różnice, znajdować szczegóły. Nie znaczy to jednak, że nie można tej dziecięcej spostrzegawczości dodatkowo doskonalić. Wypatrywanki wspomagają rozwój percepcji wzrokowej, doskonalą koordynację wzrokowo-ruchową, stałość spostrzegania i pamięć wzrokową. Kształtują także umiejętność rozpoznawania wzorów literopodobnych i dostrzegania różnic między nimi. Przygotowując do nauki czytania i pisania, zmniejszają ryzyko pojawienia się późniejszych trudności w szkole. Ciekawe ilustracje i zdjęcia czynią z tej publikacji wartą polecenia pozycję na półce każdego pięciolatka.
Poznaj nową, przyjazną serię publikacji do indywidualnej pracy z przedszkolakiem. Ich celem jest wspomaganie wszechstronnego rozwoju dziecka przez ćwiczenia i zabawy stymulujące kluczowe obszary jego rozwoju.
Publikacja zawiera prezentację materiału źródłowego przechowywanego w Etnograficznym Archiwum im. Bronisławy Kopczyńskiej-Jaworskiej Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Łódzkiego. Materiał ten ? w postaci biografii, wspomnień, zapisu rozmów i opowieści, zebrany od osób pochodzenia robotniczego ? był gromadzony w latach 70. i 80. XX wieku w celu przeprowadzenia szeroko zakrojonych badań nad kulturą robotniczą Łodzi. Zasób archiwalny pozwolił na przedstawienie wielu aspektów dzieciństwa przeżywanego w łódzkiej rodzinie robotniczej w latach 1918?1939. * Autorki podjęły się niełatwego zadania, jakim jest ukazanie dzieciństwa w rodzinie robotniczej międzywojennej Łodzi z perspektywy wspomnień pracownic i pracowników fabryk (zawartych w materiałach źródłowych zgromadzonych podczas badań etnograficznych). Tematyka monografii należy wciąż do stosunkowo rzadko podejmowanych i analizowanych problemów w polskiej nauce ? zarówno na gruncie pedagogiki, jak i historiografii pedagogicznej, a także w kontekście badań etnograficzno-pedagogicznych. Pozycja wpisuje się w najnowszy trend badań regionalnych oraz badań nad historią życia codziennego i społeczną historią wychowania. Z recenzji dr hab. Katarzyny Kabacińskiej-Łuczak, prof. UAM Autorki książki porządkują i prezentują materiał archiwalny pod kątem kategorii ?dzieciństwa? i w tym sensie publikacja jest dziełem oryginalnym i atrakcyjnym. Atrakcyjność tematu potwierdza też rosnąca popularność badań nad dzieciństwem, zwrot ku dziecku w naukach społecznych. Niewątpliwie, dla budujących się dopiero polskich studiów nad dzieciństwem monografia ta będzie stanowiła ważną pozycję z zakresu etnografii historycznej ? przykład solidnych badań osadzonych w określonym momencie historycznym i dotyczących wąskiej grupy, która wypracowała charakterystyczną kulturę materialną, praktyki społeczne oraz rozumienie dziecka. Na wyróżnienie zasługuje nie tylko skrupulatność opisu wywiadów i charakterystyka rozmówców, lecz także projekt ?oddania głosu? osobom, które poddają refleksji własne dzieciństwo, dzieciństwo swoich dzieci oraz wpływ własnego usytuowania społecznego na życie codzienne dziecka. Z recenzji dr hab. Anny Witeski-Młynarczyk, prof. UW
"Greenpoint (...) w Nowym Jorku i dążenie do uchwycenia oraz analizy tego wymiaru zewnętrznego oddziaływania jest bardzo silną, wręcz kluczową stroną podjętego przedsięwzięcia. Studium stanowi pokłosie autentycznego - to łatwo odczytać - zaangażowania i jednocześnie badawczej kompetencji. Oparte na szeregu zarówno zastanych, jak i wywołanych źródeł odzwierciedla w przekonywający sposób wiedzę oraz wyobraźnię Autorki. Z jednej strony, są w nim rozliczne pierwiastki empiryczne, które - by tak rzec - są informacją dostępną powszechnie. Z drugiej strony, nie waham się stwierdzić, że jest to obszerne, zaawansowane opracowanie o specyficznej wymowie, która potwierdza indywidualne, oryginalne podejście Anny Sosnowskiej." prof. dr hab. Krzysztof Frysztacki, fragment recenzji
Ćwiczenia i wyzwania! W skład pakietu czterolatka wchodzą: • „Karty pracy” w zeszytach z naklejkami, • „Wycinanki-składanki”. Zestaw materiałów dla dziecka jest zatem podobny jak w przypadku pakietu trzylatka – ale na tym podobieństwa się kończą. Materiały dla czterolatka kładą większy nacisk na kreatywność i dociekliwość dzieci, stawiając przed nimi twórcze wyzwania (oczywiście na ich miarę). Liczba kart pracy wykorzystywanych w ciągu tygodnia rośnie do trzech, czterech, zaś zadania i ćwiczenia mają zróżnicowane poziomy trudności pozwalające lepiej indywidualizować pracę w grupie.