Klasa 3 kończy pierwszy etap edukacji zwany edukacją wczesnoszkolną. Na zakończenie tego etapu uczniowie piszą pierwszy w swoim życiu sprawdzian kompetencji, zwany – trzecioteścikiem. Badanie umiejętności trzecioklasistów ma dostarczyć informacji na temat poziomu wiadomości i umiejętności, które uczniowie zdobyli w ciągu trzech lat nauki. Przygotowane testy pozwalają rozwinąć i sprawdzić kluczowe umiejętności, jakie powinno uzyskać dziecko na zakończenie pierwszego cyklu kształcenia. Uczą również małego ucznia ważnej przez całe późniejsze życie sprawności rozwiązywania testów. Rodzicom i nauczycielom dają wgląd w to, co dziecko już opanowało i w to, co jeszcze trzeba poćwiczyć lub utrwalić.
Czytanie ze zrozumieniem to kluczowa kompetencja nie tylko na poziomie edukacji wczesnoszkolnej, ale również w całym dorosłym życiu. Po raz pierwszy poziom jej opanowania sprawdzany jest już u uczniów kończących klasę trzecią. Na zakończenie pierwszego etapu edukacyjnego dzieci przystępują do sprawdzianu kompetencji, tzw. trzecioteściku. Jego celem jest dostarczenie informacji na temat poziomu wiadomości i umiejętności, które uczniowie zdobyli w ciągu pierwszych trzech lat nauki. Dobrze opanowana umiejętność czytania ze zrozumieniem, którą sprawdzają i rozwijają prezentowane testy, pomaga małemu uczniowi osiągnąć sukces i zapewnić powodzenie nie tylko podczas pierwszego poważnego sprawdzianu, ale i w dalszej karierze szkolnej.
Czytanie ze zrozumieniem to kluczowa kompetencja nie tylko na poziomie edukacji wczesnoszkolnej, ale również w całym dorosłym życiu. Po raz pierwszy poziom jej opanowania sprawdzany jest już u uczniów kończących klasę trzecią. Na zakończenie pierwszego etapu edukacyjnego dzieci przystępują do sprawdzianu kompetencji, tzw. trzecioteściku. Jego celem jest dostarczenie informacji na temat poziomu wiadomości i umiejętności, które uczniowie zdobyli w ciągu pierwszych trzech lat nauki. Dobrze opanowana umiejętność czytania ze zrozumieniem, którą sprawdzają i rozwijają prezentowane testy, pomaga małemu uczniowi osiągnąć sukces i zapewnić powodzenie nie tylko podczas pierwszego poważnego sprawdzianu, ale i w dalszej karierze szkolnej.
Miłość, która przyszła późno. Nieoczekiwana i nieobyczajna. Trwała na przekór wszystkiemu. W 1953 roku Jarosław Iwaszkiewisz miał sześćdziesiąt lat, był sławnym pisarzem, szanowaną figurą i głową wielopokoleniowej rodziny. Wtedy w jego domu zjawił się piękny, chory na gruźlicę chłopak. Przypadek, od którego rozpoczęła się namiętna i tragiczna historia miłosna. Przez siedem lat napisał do Jerzego Błeszyńskiego kilkaset listów. Czyta się je jak powieść, gorący zapis uniesień, cierpienia, kłamstw i czułości, których nie przerwała nawet śmierć. Okryte tajemnicą przez pół wieku, ukazują się po raz pierwszy. Jak odnaleziony na dnie szuflady intymny klucz pozwalają dostrzec w wybitnym autorze rozpalonego uczuciami mężczyznę. Nie ma w polskiej literaturze równie poruszającego obrazu męskiej miłości, którą rządzą uniwersalne prawa romansu i tragedii. Oto anatomia bliskości, od pierwszego błysku po gasnącą powoli żałobę.
Bezkompromisowe, zdeterminowane i wolne. Niezwykła opowieść o kobietach, które nie bały się wyznaczać nowych dróg. Bywały przedmiotem drwin. Dziwaczne i ekscentryczne, bezczelne, szalone. Inne. Wypuszczały się w góry w poszukiwaniu przeżyć, miały odwagę realizować marzenia. Góralki spluwały za nimi, kiedy w pumpach i z plecakiem ruszały na szlak. Mężczyźni wyśmiewali: „Kobieta nigdy rasowym taternikiem nie będzie”. One jednak nie dały za wygraną. Z odwagą i determinacją wytyczały nowe drogi, mierzyły się ze strachem i ograniczeniami. Wszystko po to, żeby dotrzeć do miejsc, w których czuły się wolne. Sto lat później Anna Król, zainspirowana wyczynami pierwszych taterniczek, wyrusza ich śladem. Powtarza niełatwe przejścia pionierek: Wandy Herse, Ireny Pawlewskiej, Heleny Dłuskiej, sióstr Skotnicówien. Wspina się na Mnicha, Zamarłą Turnię, pokonuje Orlą Perć. I tak jak one wtedy, zmaga się ze sobą, odkrywa nowe możliwości, szuka odpowiedzi na pytanie: kim będę tam, wysoko? Ze śladów archiwalnych, wspomnień i rozmów tworzy portrety zapomnianych, nietuzinkowych postaci, których historie dotąd nie zostały opowiedziane. Nie wszystkie potoczyły się szczęśliwie, ale wszystkie - wbrew schematom. Kamienny sufit to skrócona historia polskiego feminizmu w sercu Tatr, opowieść o marzycielkach i zuchwałych indywidualistkach. O śmiałości bycia pierwszą i wielkiej potrzebie spełnienia. A także o Tatrach, które pozostają sprawdzianem wewnętrznej siły dla każdej i każdego, kto zapragnie ich szczytów.
Kreatywna zabawa i innowacyjne nauczanie w domu i szkole! Ucz się, rozwijaj, myśl algorytmami! Sięgnij po nowatorską serię wykorzystującą kody QR! Różnorodny zestaw ćwiczeń, krok po kroku, pomoże Ci zdobyć podstawowe umiejętności programisty. Odkryj tajemnice kodowania! Układaj ciągi logiczne, poruszaj się i rysuj zgodnie z instrukcją, odczytuj tajne wiadomości oraz zapisuj własne, wymyślając nieszablonowe wzory. Wreszcie skanuj podane informacje, a także samodzielnie twórz kody! To łatwiejsze, niż Ci się wydaje. Pozycje stanowią bazę materiałową każdego nowoczesnego nauczyciela i rodzica w zakresie przyrodniczo-społecznym, polonistycznym i matematycznym.
Miała rok, gdy żegnał się ze światem. Nigdy się nie spotkali. Trzydzieści pięć lat później otwiera jego szafę. Z czułością i fascynacją ogląda podszewki garniturów, odkrywa zagubione guziki, tubki kremów do golenia, bilety kolejowe, poplamione wciąż krawaty i zapiski na marginesach. Ze szpargałów, którymi nikt się nie zajmował, Anna Król układa na nowo opowieść o Jarosławie Iwaszkiewiczu, jednym z najważniejszych polskich pisarzy XX stulecia. To pierwsza tak osobista książka o autorze „Panien z Wilka“ i „Tataraku“. Odnalezione przedmioty prowadzą do jego spraw codziennych, uczuć i literatury. Dlaczego tak obsesyjnie notował w tanich brulionach? O czym rozmawiał z psem? Czego wstydził się przed ukochanym? Niczym w filmowym scenariuszu, drobiazgowa dokumentacja pozwala stworzyć sceny z życia Iwaszkiewicza i towarzyszyć mu w najintymniejszych momentach. Intensywna i splątana biografia ukazana jako wielka ulotność - kilka chwil, zapach starej wody kolońskiej. Piękna historia o tym, jak przemijamy. I jak niespodzianie czyjaś ciekawość przywraca do istnienia. Nie spotkali się w rzeczywistości, ale od czego jest wyobraźnia? Podróże w czasie są możliwe.
Kreatywna zabawa i innowacyjne nauczanie w domu i szkole! Ucz się, rozwijaj, myśl algorytmami! Sięgnij po nowatorską serię wykorzystującą kody QR! Różnorodny zestaw ćwiczeń, krok po kroku, pomoże ci zdobyć podstawowe umiejętności programisty. Odkryj tajemnice kodowania! Układaj ciągi logiczne, poruszaj się i rysuj zgodnie z instrukcją, odczytuj tajne wiadomości oraz zapisuj własne, wymyślając nieszablonowe wzory. Wreszcie skanuj podane informacje, a także samodzielnie twórz kody! To łatwiejsze, niż ci się wydaje. Pozycje stanowią bazę materiałową każdego nowoczesnego nauczyciela i rodzica w zakresie przyrodniczo-społecznym, polonistycznym i matematycznym.
Kreatywna zabawa i innowacyjne nauczanie w domu i w szkole! Ucz się, rozwijaj, myśl algorytmami! Sięgnij po nowatorską serię wykorzystującą kody QR! Różnorodny zestaw ćwiczeń pomoże Ci zdobyć podstawowe umiejętności programisty. Odkryj tajemnice kodowania! Układaj ciągi logiczne, poruszaj się i rysuj zgodnie z instrukcją, odczytuj tajne wiadomości oraz zapisuj własne, wymyślając nieszablonowe wzory. Wreszcie skanuj podane informacje, a także samodzielnie twórz kody! To łatwiejsze, niż Ci się wydaje. Pozycje stanowią bazę materiałową każdego nowoczesnego nauczyciela i rodzica w zakresie przyrodniczo-społecznym, polonistycznym i matematycznym.
Sztuka zachodnia po raz pierwszy zawitała do Chin w XVI wieku dzięki Jezuitom. Przedstawiła artystom chińskim nowe techniki cieniowania i perspektywy, zapoznała ich ze sztuką portretu i popularnym malarstwem rodzajowym. Na przełomie XIX i XX wieku zadomowiła się ona na dobre w Chinach i stała się ważnym elementem świata sztuki chińskiej. Mimo, że sztuka tradycyjna stała w cieniu, miała swoich zwolenników, którzy skorzystali na wpływie Zachodu. Całości tradycji nie dało się zachować, ale można ją było odnowić, kiedy dawne odczucia i wrażliwość odradzały się w nowej formie. Wpływ Zachodu zapewnił bodziec potrzebny do przekształcenia przestarzałej tradycji. Nastąpiło stopniowe wchłanianie zachodnich doświadczeń w tradycyjne. Następujące po nich pokolenie połączyło chińskie techniki malowania z zachodnim realistycznym rysunkiem co tchnęło nowe życie w starą tradycję, zapewniając jej ciągłość.
Bonito
O nas
Kontakt
Punkty odbioru
Dla dostawców
Polityka prywatności
Załóż konto
Sprzedaż hurtowa
Bonito na Allegro
„Dobre chwile” – recenzje