Poznać przeszłość 2. Historia. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy
Zrozumieć przeszłość 3. Historia. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony
Numer dopuszczenia: 1021/2/2020 Podręcznik obejmuje materiał z zakresu epoki nowożytnej. Prezentuje treści z historii powszechnej i Polski w przejrzysty, łatwy do przyswojenia sposób poprzez ciekawe fotografie, infografiki oraz ilustracje. Kształci umiejętności historyczne, takie jak praca z tekstem źródłowym, mapą czy danymi statystycznymi, dzięki wykorzystaniu wielu rodzajów źródeł opatrzonych zadaniami. Rozwija zainteresowanie przedmiotem m.in. za pomocą elementów „Symbole epoki” i „To budzi kontrowersje” oraz propozycji dodatkowych publikacji książkowych. Ułatwia przygotowanie do sprawdzianów dzięki przejrzystym „Podsumowaniom” i czytelnym osiom czasu.
Numer dopuszczenia: 1019/3/2021 Podręcznik obejmuje materiał dotyczący wydarzeń z lat 1815–1939: • prezentuje treści z historii powszechnej i historii Polski w przejrzysty, łatwy do przyswojenia sposób poprzez przystępny tekst, ciekawe fotografie, infografiki oraz ilustracje, • kształci umiejętności historyczne, takie jak praca z tekstem źródłowym, mapą czy danymi statystycznymi, dzięki wykorzystaniu wielu rodzajów źródeł opatrzonych zadaniami zadaniom, • rozwija zainteresowanie przedmiotem m.in. za pomocą elementu „To budzi kontrowersje” i propozycji dodatkowych publikacji książkowych, • ułatwia przygotowanie do sprawdzianów dzięki „Podsumowaniom”, „Tablicom chronologicznym” i „Słowniczkowi”, • pomaga w przygotowaniach do matury dzięki różnorodnym zadaniom i wskazówkom zamieszczonym w bloku „Wiesz, umiesz, zdasz”.
Polska siła zbrojna ma ponad tysiącletnią historię. Z kolei szkolnictwo wojskowe przygotowujące kadrę dla niej liczy niespełna trzysta lat, do tego uwzględnić należy 123 lata niewoli narodowej. Było to znaczne opóźnienie wobec państw Europy Zachodniej. W pracy pokazane zostały tego przyczyny. Niniejsza publikacja podzielona została na pięć rozdziałów. W pierwszym analizie poddano funkcjonowanie tegoż szkolnictwa do odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 r. Korzystniejsze warunki dla uruchamiania pewnych form szkolenia kadry dla potrzeb narodowej siły zbrojnej nastały w dekadzie poprzedzającej wybuch I wojny światowej i to tylko w Galicji. Skorzystał z tego ruch strzelecki i w mniejszej skali inne polskie stronnictwa niepodległościowe. Docenić należy wkład tej formy edukacyjnej w przygotowanie dość licznych zastępów kadry zawodowej dla odradzającego się w 1918 r. Wojska Polskiego. Podobnie odnieść się należy do szkolnictwa wojennego I wojny światowej, które także miało swój udział w przygotowywaniu kadr dla tegoż wojska.
Bonito
O nas
Kontakt
Punkty odbioru
Dla dostawców
Polityka prywatności
Załóż konto
Sprzedaż hurtowa
„Dobre chwile” – recenzje
Nowości z ostatniego tygodnia
Bestsellery
Zapowiedzi
Promocje
Wyprzedaż
Koszty dostawy
Regulamin zakupów
Regulamin kart podarunkowych
Rabat