Księgarnia internetowa Bonito.pl - Radość z czytania
Książka Luz. I tak nie będę idealna
Tatiana Mindewicz-Puacz
Lato z tanimi książkami!
Księgarnia » Poradniki » Psychologia, motywacja » Luz. I tak nie będę idealna

Luz. I tak nie będę idealna

Nasza cena:
24,04 zł (zawiera rabat 35 %) (pozycja niedostępna)
Cena rynkowa: 36,99 zł (oszczędzasz 12,95 zł)
Autor: 

Tatiana Mindewicz-Puacz

Wydawnictwo: Agora
Rok wydania:2017
Oprawa:miękka ze skrzydełkami
Liczba stron:240
Format:15.5x21.5 cm
Numer ISBN:9788326825149
Kod paskowy (EAN):9788326825149
Dostępność: pozycja niedostępna (ostatnio dostępna: 19.07.2017 06:41)
Jeśli chcesz dostać powiadomienie, gdy pozycja będzie dostępna, podaj swój e-mail:
E-Mail:

Luz. I tak nie będę idealna – opis wydawcy

„Tak dużo robię, a wciąż czuję, że nie jestem wystarczająco mądra, dobra, piękna”.

„Nie mam siły, a jednak coś w środku mówi mi, że powinnam, że muszę dawać z siebie więcej”.

„Na zewnątrz pancerz, a wewnątrz krucha jak lód, nikt nie rozumie, jaka jestem delikatna”.

Brzmi frustrująco i… znajomo? Jeśli chcesz wreszcie poczuć ulgę, wyzwolić się od wewnętrznej presji, poznać sposoby na osiągnięcie zadowolenia z siebie, a także uwolnić się od zgubnego wpływu opinii innych, ten niekonwencjonalny poradnik jest właśnie dla Ciebie.

To książka o tym, jak (z)budować poczucie własnej wartości, będąc dorosłą kobiet. O tym, jak przejść ze strefy frustracji („muszę”, „powinnam”) do strefy mocy („chcę”, „wybieram”), czyli jak odpuścić to, na co nie mamy wpływu, i zająć się tym, co możemy zmienić, o tym, jak samej sobie ofiarować to, czego potrzebujemy, jak przejąć odpowiedzialność za własne wybory. To wreszcie książka o tym, jak się rozstać ze strategiami małej dziewczynki skutecznymi w dzieciństwie, mającymi na celu zdobycie uwagi, akceptacji i pochwały, a komplikującymi życie dorosłej kobiety, i jak wypracować nowe, adekwatne do tu i teraz.

Autorka, korzystając z własnych doświadczeń, a także z doświadczeń swoich klientek, przekonuje, że każda kobieta ma wszystko, co potrzebne, aby dokonać tej zmiany. Każda z nas może zmienić swoje życie na lepsze, odpuścić, zaakceptować siebie i dać sobie prawo do LUZU, który… daje siłę. Bo przecież „i tak nie będę idealna”. Na szczęście!

Tatiana Mindewicz-Puacz - ekspertka od komunikacji interpersonalnej i masowej, specjalistka ds. kampanii społecznych, mówczyni motywacyjna, zaangażowana trenerka, doceniana przez klientów za indywidualne podejście, profesjonalizm i zaangażowanie. Prowadzi szkolenia i procesy rozwojowe dla biznesu, a także indywidualne sesje coachingowe oraz wykłady i warsztaty dla grup otwartych. Ukończyła Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych na Uniwersytecie Warszawskim oraz podyplomowe studia dla psychoterapeutów w Instytucie Psychologii Zdrowia. Jest certyfikowanym coachem ICC (International Coaching Community) i psychoterapeutą (członkiem Polskiego Stowarzyszenia Psychoterapii Integracyjnej). Od wielu lat związana z mediami – jako ekspert i współprowadząca programy telewizyjne. Jej ostatnie przedsięwzięcie telewizyjne to rola mentorki w programie „Projekt Lady”, który zgromadził ponad dwumilionową widownię w stacji TVN.

FacebookTwitter
Luz. I tak nie będę idealna - Dodaj do schowka
Dodawanie do schowka jest możliwe tylko po zalogowaniu na swoje konto.
Data ukazania się w księgarni: 2017.06.20
Luz. I tak nie będę idealna - opinie
Recenzja
Opinie czytelników o Luz. I tak nie będę idealna
Średnia ocena: 5,0 na bazie 1 ocen z 1 opiniiOcenaOcenaOcenaOcenaOcena
Autor: Zakładka do książek, data: 11.07.2017 20:48, ocena: 5,0  OcenaOcenaOcenaOcenaOcena

Bo ideałów nie ma

Napisać poradnik nie jest sztuką. Rynek wydawniczy systematycznie zalewany jest nowymi tytułami mającymi nam pomóc w praktycznie każdej dziedzinie życia. Muszę przyznać, że sama bardzo rzadko po poradniki sięgam. Tatiana Mindewicz- Puacz bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. Napisała książkę mądrą i praktyczną.

"Mamy wprost wyjątkową umiejętność zaniżania poczucia własnej wartości, deprecjonowania swoich osiągnięć i krytykowania siebie. Mistrzowsko uprawiamy sztukę podcinania dobie skrzydeł. A jeśli już nauczymy się latać i to bardzo wysoko- nie widzimy tego lub do  końca nie wierzymy, że zrobiłyśmy to dzięki sobie. (...)"
Autorka z wykształcenia jest dziennikarką, ukończyła również podyplomowe studia psychoterapeutyczne w Instytucie Psychologii Zdrowia. Tatiana Mindewicz- Puacz posiada ponad 20-letnie doświadczenie zawodowe. Od 15 lat prowadzi własną agencję PR Task Force Consulting. Jest ekspertką w zakresie komunikacji interpersonalnej i masowej. Odpowiadała za realizacje takich kampanii społecznych jak Wyloguj się do życia, Weź mnie w obroty czy  Jak działa ZDROWY człowiek. Tatiana Mindewicz- Puacz sama przyznaję, że cały czas się uczy. Inwestuje w edukację systematycznie podnosząc swoje kwalifikacje. W pracy nie daje klientom gotowych rozwiązań. Stawia na wypracowanie wspólnej ścieżki. Potrafi aktywnie słuchać i w pełni wykorzystać ludzki potencjał.
Pierwsze co mi się w książce spodobało to fakt, że autorka nie traktuje siebie jako mentorki. Przyznaje, że nie jest  wyrocznią i osobą nieomylną. Jej  też zdarza się popełniać błędy i potrafi się do tego szczerze przyznać. Na początku książki Tatiana Mindewicz-Puacz odwołuje się do dzieciństwa kilku bohaterek. Wtedy powstały w ich głowach pewne skrypty, które uwarunkowały ich późniejsze reakcje. Dzieciństwo to ważny okres w rozwoju człowieka, nie należy jednak go przeceniać. Zdecydowanie nie determinuje w 100% naszej przyszłości, ale zdecydowanie ma na nią wpływ. Naszym zadaniem jest sobie uświadomić podstawy naszego zachowania, to będzie stanowić klucz do sukcesu. Każdy ma jakieś wspomnienia z dzieciństwa, lepsze bądź gorsze. Znajdzie się w nim kilka porażek, traum, zdarzeń przykrych. Będąc dzieckiem zaczynamy tworzyć więzi z innymi ludźmi, oni też na nas oddziałują.
"Dziewczyny, których ojcowie zapomnieli, że ich księżniczki są przede wszystkim ich córkami i poza bezgraniczną miłością warto dać im również wartościowe wzorce, bardzo często nie potrafią się odnaleźć w związkach. (...)"
W drugim rozdziale autorka skupia się na dojrzewaniu. Podkreśla, że jest to okres przepełniony niepewnością i obawami. Młode kobiety nie do końca mają sprecyzowaną wizje własnej osoby. Tutaj znowu wychodzi temat wychowania i tego, co dziewczyna wyniosła z domu. Prawdy przekazane przez rodziców i najbliższe otoczenie nie zawsze muszą być dobrym drogowskazem. W tej części książki przewija się temat poczucia własnej wartości i roli akceptacji rówieśników dla dalszego rozwoju. Trzeba sobie uświadomić źródło obecnych reakcji emocjonalnych. Sama dowiedziałam się kilku ciekawych rzeczy.
Rozdział trzeci poświęcony jest związkom damsko-męskim. Ta część książki spodobała mi się najbardziej, mimo, że zaprezentowane treści były dla mnie dość oczywiste. Po pierwsze związek to relacja dwóch osób i jego jakość zależy od pracy obojga partnerów. Po  drugie nie należy seksu mylić z bliskością. Niby oczywistość, a jednak nie dla wszystkich z nas. Nie należy też łóżka traktować jako środka do osiągania osobistych celów. W związku nie ma miejsca na manipulacje i fałsz, bo szczerość i otwartość to podstawa tej relacji. Czasem jednak trzeba podjąć decyzje żeby się rozstać. Do wspomnianego rozstania trzeba również dojrzeć i uświadomić sobie pewne kwestie. To chyba oczywiste, że nie można być z kimś na siłę? W związku ważna jest również jasna komunikacja potrzeb. Niby to takie proste, a mimo to  wiele z nas myśli, że mężczyzna czegoś się domyśli. Tatiana Mindewicz- Puacz porusza również temat macierzyństwa i tego w jaki sposób dziecko wpływa na związek. Na koniec książki autorka zaserwowała nam kilka ćwiczeń.
"Dopiero wiedząc, kim jesteśmy, czego naprawdę chcemy od życia, a co możemy i powinnyśmy dać sobie same, jesteśmy w stanie wybrać drogę, którą zdecydujemy się podążać. (...)"
Tatiana Mindewicz- Puacz nie daje prostych rozwiązań, jej książka nie jest drogowskazem. Autorka zmusza nas do przemyślenia kilku kwestii. Robi to mądrze i stosuje ciekawe przykłady. Swoimi wypowiedziami wzbudziła moje zaufanie. Nie lubię poradników, bo  nie znoszę czytać oklepanych mądrości. Tutaj tego nie ma. Widać, że każdy rozdział został przemyślany. Autorka korzysta ze swojego długoletniego doświadczenia. Czuć, że chcę pomóc. Obala mit kobiety idealnej, która za wszelką cenę dąży do sukcesu. Książka zdecydowanie skłania do refleksji i zagłębienia się w naszą przeszłość. To my jesteśmy przecież kowalami naszego losu. Autorka uświadamia nam, że nie musimy być idealne, żeby się spełniać. Każdą z nas dopadają czasem jakieś wątpliwości. Czasem boimy się o coś zapytać. Autorka obala kobiece mity i udziela odpowiedzi na krępujące pytania. Tatiana Mindewicz- Puacz używa prostego języka i przytacza całkiem realne przykłady. Książka została bardzo ładnie wydana. Duża czcionka i dość spora interlinia zdecydowanie ułatwiają lekturę. Najważniejsze cytaty zostały umieszczone na osobnych stronach.

Z wykształcenia jestem psychologiem i śmiało mogę napisać, że ta książka świetnie łączy teorię z praktyką. To wartościowe źródło wiedzy. Z niecierpliwością czekam na kolejną książkę autorki. Polecam!
Klienci, którzy kupili Luz. I tak nie będę idealna, wybrali również:
Twoje drugie życie zaczyna się, kiedy zrozumiesz, że życie masz tylko jedno Raphaëlle Giordano
Twoje drugie życie zaczyna się, kiedy zrozumiesz, że życie masz tylko ...
Raphaëlle Giordano, 19,44
I jak tu się dogadać. Z profesorem Bogdanem de Barbaro rozmawia Danuta Kondratowicz Bogdan De Barbaro
I jak tu się dogadać. Z profesorem Bogdanem de Barbaro rozmawia Danuta...
Bogdan De Barbaro, 24,70
Lokatorka JP Delaney
Lokatorka
JP Delaney, 23,99
Nela i tajemnice oceanów Nela Mała Reporterka
Nela i tajemnice oceanów
Nela Mała Reporterka, 23,99
Wilczy dwór. Tom 1. Córka wiatrów Magdalena Kordel
Wilczy dwór. Tom 1. Córka wiatrów
Magdalena Kordel, 23,99
Psychopatologia nerwic Antoni Kępiński
Psychopatologia nerwic
Antoni Kępiński, 25,94
Kicia Kocia sprząta Anita Głowińska
Kicia Kocia sprząta
Anita Głowińska, 4,49
Czarne narcyzy Katarzyna Puzyńska
Czarne narcyzy
Katarzyna Puzyńska, 24,70
Jezu, Ty się tym zajmij. Modlitwa pełna zawierzenia Joanna Piątek
Jezu, Ty się tym zajmij. Modlitwa pełna zawierzenia
Joanna Piątek, 6,44
Prokurator Paulina Świst
Prokurator
Paulina Świst, 22,69
Chajzerów dwóch Filip Chajzer, Zygmunt Chajzer
Chajzerów dwóch
Filip Chajzer, Zygmunt Chajzer, 25,94
Wanda. Opowieść o sile życia i śmierci. Historia Wandy Rutkiewicz Anna Kamińska
Wanda. Opowieść o sile życia i śmierci. Historia Wandy Rutkiewicz
Anna Kamińska, 29,19
Brulion zabaw dla każdego praca zbiorowa
Brulion zabaw dla każdego
praca zbiorowa, 9,74
Za zamkniętymi drzwiami B.A. Paris
Za zamkniętymi drzwiami
B.A. Paris, 21,39
Kicia Kocia to moje! Anita Głowińska
Kicia Kocia to moje!
Anita Głowińska, 4,49
Trzecia Magda Stachula
Trzecia
Magda Stachula, 23,99
Wyszukiwarka
Wpisz tytuł, autora lub wydawcę
tylko w dostępnych
tylko z wyprzedaży
Skorzystaj z 40% rabatu na całą ofertę Wydawnictwa Świętego Wojciecha!
Ostatnio oglądane
KLuz. I tak nie będę idealna
KJezu, Ty się tym zajmij! o. ...
KCzarna Madonna
KMacierewicz i jego tajemnice
KKicia Kocia to moje!
KNela i tajemnice oceanów
KPłomienna korona. Odrodzone ...
Pokaż ofertę tytułów z wyprzedaży
Księgarnia internetowa - Mapa kategorii
Księgarnia internetowa - Mapa kategorii
Księgarnia internetowa - Mapa kategorii
Księgarnia internetowa - Mapa kategorii
Księgarnia internetowa - Mapa kategorii
Księgarnia internetowa - Mapa kategorii
Księgarnia internetowa - Mapa kategorii
Księgarnia internetowa - Mapa kategorii
Księgarnia internetowa - Mapa kategorii
Gry - 45
Sprawdź szczegółowe koszty dostawy...
Bonito.pl Instagram
PayU
Sprawdź szczegółowe koszty dostawy...
© 2006-2017 Bonito.pl  Polityka prywatności i plików cookies Tania książka, tania księgarnia, książki dla dzieci i dla dorosłych Bestsellery